Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Havacılık Sporları


Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan hava parkı, bulunduğu konum ve yapısı itibariyle büyük önem taşımaktadır. Hava parkının Ankara, İstanbul, Bursa ve Eskişehir gibi şehirlere yakın olması, kişilerin ulaşılabilirliği ve hava araçları ile yapacakları seyrüsefer açısından kolaylık sağlayacaktır. Hava parkı, doğal yapısı itibariyle yamaç paraşütü ve yelken kanat uçuşları için elverişlidir. 

Hava parkında yamaç paraşütü için iki adet kalkış alanı bulunmaktadır. Bunların yükseklikleri 740 ve 840 m'dir. Ayrıca ultralight, gyrocopter, microlight ve diğer hava araçları için 550 m pist bulunmaktadır.

Düzce’ye 20km mesafede bulunan Gölyaka, Düzce İlinin en batı ucunda, İstanbul’a 200 km Ankara’ya 250 km mesafededir. Gölyaka yemyeşil doğası, yaylaları, şelaleleri, gölleri, ormanları ve yerel yaşam tarzı ile hafızalarda iz bırakacak bir bölgedir.

Gölyaka İlçesinin önemli turizm potansiyellerinden biri, Kültür Parktır. Gölyaka Kültür park’taki 790 m2 lik saha 30.06.2007 tarih ve 26568 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren ve Bakanlar Kurulunun 2007/12286 sayılı kararı ile turizm merkezi ilan edilmiştir. Hava sporları yanında golf sahası için alanın uygun olduğu düşünülmektedir.

Yöre halkının mesire alanı olarak kullandığı Kültür Park, doğa yürüyüşü, çadır ve karavan kampı, bisiklet ve foto safari aktiviteleri için oldukça uygundur.© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.