Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
III.Turizm Şurası Bugün Başlıyor...

 

01-03 Kasım 2017 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan III. Turizm Şurası’na Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK “Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik” komisyon başlığı altında  “Suyu Takip Edin” konulu tebliğ ile katılım sağlayacaktır.

Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amacıyla, 01 - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ve akademik camianın katılımı ile “III. Turizm Şûrası” düzenleniyor.

III. Turizm Şurası, Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla “tam zamanı” başlığı ile turizm alanında 2023 hedeflerine ulaşılması yolundaki vizyonunu ortaya koyacak. Öneri ve destekleriyle sektör temsilcilerinin yüzde 90’ının katkı sağladığı III. Turizm Şurası’nın hazırlık çalışmaları boyunca komisyon üyelerince toplamda 750 sayfalık öneri metni, 150 sayfalık çalışma raporu ve 170 tebliğ başvurusu yapılmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızca, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik turizm politikasının oluşturulabilmesi hedefiyle III. Turizm Şûrası’nın düzenlenmesine karar verilmiş, bu kapsamda gastronomiden turizm eğitimine kadar birçok konunun değerlendirileceği, aralarında sektör temsilcileri, akademisyenler ve konuyla ilgili uzmanların bulunduğu üyelerden oluşan 13 farklı komisyon (Turizm Politikaları,  Turizmde Örgütlenme ve Destinasyon Yönetimi,  Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik, Çevre-Planlama-Altyapı, Yatırım-Teşvik-Finansman, Konaklama Sektörü, Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım, Tanıtma ve Pazarlama, Dijital Turizm ve İnovasyon, Turizm Eğitimi, İstihdamı ve Turist Rehberliği, Yerel Yönetimler ve Turizm, İç Turizm ve Gastronomi Turizmi) kurulmuştur.

Bu kapsamda Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK tarafından “Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik” komisyon başlığı altında  “Suyu Takip Edin” konulu tebliğ ile III. Turizm Şurası’na katkı sağlanmıştır.

Eşsiz kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleriyle iç ve dış turizmin odağındaki ülkelerden biri olan Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imaj ve marka değerini yükseltmek için gerekli stratejileri belirlemek amacıyla, ilki 20-22 Ekim 1998 tarihinde ulusal ekonominin önemli bir dalı durumuna gelen Türk turizminin yapısının yurtta ve dünyada değişen ve gelişen olaylar ışığında daha ileriye götürülmesi için gerekli önlemleri saptamak ve turizm politikası ile ilgili görüşleri belirlemek, ikincisi ise 12-14 Nisan 2002 tarihlerinde, turizm sektörüne ivme kazandırmak ve yeni bir atılım dönemi başlatmak amacıyla toplanmıştır.

2002 yılından günümüze kadar olan süreçte yaşanan küresel, bölgesel ve yerel gelişmeler, ülkemiz turizm sektöründe yeni açılımları, yeni vizyonları, kalıcı ve sürdürülebilir politikaların belirlenmesini, yeni bir gelecek anlayışı ve planlamasını zorunlu kılmaktadır. Bu amaçla, kamu

kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ve akademik camianın katılımı ile güncel görüş ve önerilerin paylaşılacağı yeni bir şûra düzenlenmesi iradesi ortaya çıkmıştır. 15 yıl aradan sonra, 01 - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek III. Turizm Şûrası, ülkemiz turizmi açısından tarihî adımlara öncülük etmesi beklentisiyle düzenlenmektedir.

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.