Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce Kafkas İhtiyar Delikanlılar Ekibi TRT Avaz Kanalında Yayınlanan "Ninniden Ağıta Anadolum" Düzce Tanıtım Çekimleri...

 

Düzce Kafkas İhtiyar Delikanlıları Tleperuş Oyunu TRT Avaz Kanalında Yayınlanan “Ninniden Ağıta Anadolum” Programı Tanıtım Çekimleri…

TRT Avaz kanalında yayınlanan “Ninniden Ağıta Anadolum” adlı TV programı İlimizin merkez, ilçe ve köylerinde tanıtım çekimleri gerçekleştirdi… Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK’ın rehberliğinde düzenlenen çekimler, 14 Haziran Çarşamba günü Düzce Kafkas İhtiyar Delikanlılar gurubunun Tleperuş oyun ve gösterileriyle Binef At Çiftliğinde gerçekleştirildi.

 

 

Belgesel tadında ve arşiv niteliğinde hazırlanan müzik programı “Ninniden Ağıta Anadolum” konuk olduğu illerin kültürel dokusunu yöre sakinlerinin dilinden anlatarak bölgenin tarihi, kültürel ve turistik dokusunu ve güzelliklerini ekrana yansıtıyor. Türkülerin ve geleneklerin hikayelerini gün yüzüne çıkararak unutulmaya yüz tutmuş ninniler, türküler, oyunlar ve kültürel değerlerimiz kayıt altına alınarak geleceğe aktarılıyor. Bu yönüyle de “Ninniden Ağıta Anadolum” müzik programı olmasının ötesinde belgesel tadında ve arşiv niteliğinde bir program olarak önem kazanıyor.

TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan programın yapımcılığını ve yönetmenliğini Sabiha EŞMEDERELİ SAVCI ve Erkan ALTINSOY, sunuculuğunu ise Ankara Radyosu Saz ve Ses sanatçısı Ferhat DURMUŞ yapıyor. Program, Anadolu kültürünün ortak bileşkesi, doğumla bebeğin kulağına söylenen ninni ve ölünün ardından yakılan ağıt..."Ninniden Ağıta Anadolum" bu iki olgu arasında kalan yaşamda geçmişten günümüze taşınan geleneklerimizi, göreneklerimizi, örf ve adetlerimizi, türkülerimizi ve masallarımızı ekranlara getiriyor.

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.