imurel crohn imurel 30 imurel 05&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
18 Mayıs Müzeler Günü Münasebetiyle Düzce Konuralp Müzesinde kutlama programı gerçekleştirildi.
imurel crohn imurel 30 imurel 05
&bx=710"/>

 

18 Mayıs Müzeler Günü Münasebetiyle Düzce Konuralp Müzesinde kutlama programı gerçekleştirildi.

Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla her yıl Mayıs ayının 18’in de kutlanan Müzeler Günü bu yılda Düzce Konuralp Müzesinde gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs günü Müzeler Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde 1982 yılından itibaren kutlanan müzeler haftası, 2011 yılından itibaren müzeler günü olarak kutlanmaya devam etmektedir.

Müzeler Gününde, müzelerde sergilenen kültür varlıklarımızın tanıtılması, müzelerin kültürel mirasımızı koruyan mekanlar olarak tanıtımının ve öneminin anlatıldığı çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda 18 Mayıs Müzeler Günü İlimiz Konuralp Müzesinde gerçekleştirilen açılış töreni ve ardından bir dizi etkinliklerle kutlandı.

Düzce Belediyesi Mehteran takımının da hazır bulunduğu açılış törenine; Düzce Valisi Sayın Zülkif DAĞLI, İl Jandarma Alay Komutanı J.Albay Yılmaz ÖZDEMİR, İl Emniyet Müdürü Hüseyin DENİZ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin YENERSOY, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK, Konuralp Müze Müdürü Celal ÖZDEMİR, İlgili kurum yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Düzce Konuralp Müzesinde gerçekleştirilen 18 Mayıs Müzeler Günü açılış töreni protokol konuşmalarının ardından çeşitli etkinliklerle devam etti. Konuralp Müze Müdürlüğü tarafından katılımcılara 2016 yılı çalışmaları hakkında sunum eşliğinde bilgi verildi. Ardından Düzce Halk Eğitim Müdürlüğü el sanatları sergisi açılışı, Geleneksel Konuralp pilavı ikramı, okul öncesi öğrencileriyle Ebru çalışması, Telkari canlı performansı ve geleneksel kilim dokuma sanatları uygulamalı olarak tanıtıldı.

efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.