efexor depot brugergastritis.site efexor rus - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/> imurel crohn dskibsfart.site imurel 05&bx=710"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
53. Kütüphaneler Haftası Kutlamaları Başladı…
efexor depot brugergastritis.site efexor rus
imurel crohn dskibsfart.site imurel 05
&bx=710"/>

 

Her yıl düzenlenen Kütüphaneler Haftası'nın 53.sü bu yıl "Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler" temasıyla düzenlenen etkinlikle kutlanmaya başlandı.

Düzce Valisi Sayın Zülkif Dağlı, İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen 53. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Vali Yardımcımız Sayın Hasan Ruhi Yaylacı, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Toplumda okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmeyi, kitap sevgisini artırmayı, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamayı, gerçek bilgiye ulaşmayı, içinde yaşadığımız dünyayı daha iyi tanımayı ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmeyi hedefleyen “Kütüphaneler Haftası” kutlama programı Düzce İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda düzenlendi. Etkinlikte “Sıradışı Okurlar” Belgeselinin gösterimi, ödül töreni ve kitap sergisi açılışı yapıldı.

Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, 53. Kütüphaneler Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, kitap okumak alışkanlıklarının artırılması gerektiğini vurguladı. Sayın Valimiz kütüphane ile ilgili olarak mevcut kütüphaneyi rantabıl kullanmamız gerektiğini ifade edip;  Bu anlamda öncelikle kütüphanenin açılış kapanış saatlerini düzenlediklerini kütüphanede kafeterya açtıklarını belirtti. Valimiz Sayın Zülkif Dağlı kalıcı konutlarda kütüphane açma çalışmalarının sürdüğünü; kitap okuma alışkanlığı ile ilgili olarak öğrencilerin motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapıldığını belirtti.

Ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığının aşılanması için "Annem varsa bende varım" isimli bir proje hazırlandıklarını belirterek, proje kapsamında çocukların anneleriyle birlikte 10 bin kitap okuyacaklarını kaydetti.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, 2023 ve 2071 hedeflerine ilerlemek için nesillerin kitaplarla buluşmanın öneminde değindi. Sayın Budak kütüphanesi olmayan ilçelere kütüphane kazandırılması çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Kütüphane Müdürü Cemalettin Akçaer, yaptığı konuşmada, halk kütüphanelerinin amacından söz ederek UHF RFID akıllı kütüphane sisteminin Bakanlık tarafından temin edileceğini söyledi. Yaptıkları çalışmaları katılımcılara aktaran Akçaer, yıl içerisindeki okuyucu sayısı istatistikleri hakkında bilgi verdi.

Protokol konuşmalarının ardından yetişkin ve çocuk kategorilerinde ödüle layık görülen okuyuculara ödülleri takdim edildi. En çok kitap okuyan çocuk kategorisinde 1.sırada 173 kitapla Düzce Doğa Okulları 1.sınıf öğrencisi Rüzgar Çopur, 2.sırada Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 3.sınıf öğrencisi 154 kitapla Elif Zehra Benli, 3.sırada Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Yusuf Said Ergin oldu. Ortaokul kategorisinde ise 71 kitapla 1.sırada yine Düzce Doğa Okulları Ortaokul öğrencisi Sıla Kuşçuoğlu yer alırken yetişkin kategorisinde en çok kitap okuyanlar 1.Sinan Korkmaz 2.Kadir Kasap 3.Evren Kırandi olarak ödüle layık görüldü.

efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
efexor depot efexor 75 mg efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.