Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
DÜZCE’NİN FINDIĞI, BALI VE TARHANASI KÜLTÜR ÜRÜNLERİ OSCAR YARIŞMASINDA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR…

 

DÜZCE’NİN FINDIĞI, BALI VE TARHANASI KÜLTÜR ÜRÜNLERİ OSCAR YARIŞMASINDA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR…

DÜZCE’NİN FINDIĞI, BALI VE TARHANASI KÜLTÜR ÜRÜNLERİ OSCAR YARIŞMASINDA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR… Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından aday gösterilen ürünler 26 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Kültür Ürünleri OSCAR Yarışmasında markalaşmış ürünlerle aynı kategoride yarışacak.

26 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecek olan Kültür Ürünleri OSCAR yarışması iddialı göstergelere ev sahibi yapıyor. Karadeniz’in Marka objesi olan ve ismi Giresun ile özdeşleşen Fındık için Düzce bende varım dedi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından aday gösterilen ürünler arasında en dikkat çekeni Giresun ve Ordu ile aynı kategoride yarışacak olan Düzce fındığı oldu. Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü gıda alanında üç firmayı aday gösterdi. Yasemin Karslıoğlu ve Ercan Sak yönetimindeki Albedo Gıda fındık dalında yarışmaya katılırken, Dursun Söğüt Yönetimindeki Yolcular gıda Orman Gülü Bal’ı alanında ve Tahsin Altun yönetimindeki Taç Tarım A.Ş ise yarışmaya el yapımı tarhana alanında katılacaklar.

 

Gıda alanında üretim yapan ve kültürel özellik taşıyan uluslararası lansman projesi çerçevesinde sergileyerek, bulundukları ilin kültürel üretim tanıtımını yapmak, pazar ağı içerisinde yer alma olanağına kavuşmak ve kültür turizminde üretim temsilleriyle şehrin kültür ve turizm ticaretine ivme kazandırmak amacıyla, küçük üreticilerin büyük kültür ürünleri konulu “Kültür Ürünleri Oscar’ı Yarışması” 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

81 İli kapsayan yarışma illerin Kültür Müdürlükleri ve Belediyelerin Kültür Müdürlükleri himayesinde yarışmaya her ilden 3 üretici katılabilecektir. Yarışmaya uluslararası kuruluşların yanı sıra ticaret, kültür ve turizm ateşe ve elçileri jüri olarak katılacak olup, değerlendirme sonucunda dereceye giren kuruluşlar ve şehirler uluslararası lansman çalışmalarında tanıtımları yapılacak.

Gıda sektörünün ihracatçıları, üretim grupları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin ticaret bölümleri katılacak olup, Türkiye’de ilk defa uygulanacak geniş tanıtım içerikli ve küçük üreticinin desteklenmesi, şehirlerin tanıtımına katkı sağlanması ve kültürel kolektif yapıların pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.