imurel crohn imurel 30 imurel 05 - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü - DÜZCE"/>
Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK’ın Müdürlüğümüz Kuruluşunun 17. Yıl Dönümü Mesajı…
imurel crohn imurel 30 imurel 05

 

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK’ın Müdürlüğümüz Kuruluşunun 17. Yıl Dönümü Mesajı…

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremleriyle sarsılan Düzce,  09 Aralık 1999 Yılında Bolu ilinden ayrılarak İl statüsü kazanarak yaralarını sarmaya başladı.  Düzce’nin il olmasıyla birlikte 2000 yılında Mülga Turizm Müdürlüğü olarak kuruluşu gerçekleşen Müdürlüğümüz, 2003 yılında Kanun Hükmünde Kararname ile Kültür Müdürlüğüyle birleşerek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü statüsü kazanmış ve çalışmalara başlamıştır.

21 Şubat 2000 tarihinden bugüne yasal yükümlülüklerimiz doğrultusunda; İlimizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkarıp, korumak, geliştirmek, gelecek nesillere aktarmak ve toplumsal bilincin oluşmasında bilgiye erişimi kolaylaştırmak, turizmi çeşitlendirerek, pazarlamak, teşvik etmek, denetlemek; dinamik kültür ve turizm politikaları ile ilimizin ülke ve dünya turizminden alacağı payı arttırmak, Düzce’yi ulusal ve uluslararası alanda tanıtarak “Alternatif Doğa Turizminin Merkezi” yapmak ve MARKA KENT olmasını sağlamaktır.

Düzce, İklimi, doğal kaynakları, bozulmamış çevresi, tarihi, kültürel varlıkları, yerel yaşam tarzı ve gelenekleri, coğrafi konumu nedeni ile ana pazarlara ve önemli destinasyonlara yakınlığı, alternatif turizme uygunluğu, dört mevsim turizm imkanları ile Batı Karadeniz Bölgesinin parlayan yıldızıdır.

Su kaynaklarının kendi bölgesinden doğup, kendi bölgesinden Karadeniz’e döküldüğü, zengin su potansiyellerine sahip, şelaleler, akarsular, göller diyarı, aynı paralelde uzanmış yemyeşil yaylaları ve ormanları,  farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihi ve kültürü ile Düzce, turizm cennetidir.

Zengin bir potansiyele sahip olan İlimizin sosyal ve ekonomik geleceği açısından turizm sektörü, son derece önemli ve öncelikli bir sektör olarak düşünülmelidir. Ülkemizin ve Düzce’nin geleceği turizmdir. Bu nedenle, Turizm sektörü günümüzün bir gerçeği olmakla kalmayıp geleceğinde önemli sektörlerinden biridir.

Dünyadaki eğilimler, bireylerin eğitim ve refah düzeyindeki yükselmenin artarak devam edeceğini ve turizmde deneyimli gezgin grubunun büyüyeceğini göstermektedir. Turist tercihlerinde yenilik ve çeşitlilik talebi artmaya devam edecek, konfor ve macera motifleri ağırlıklı hale gelecektir. Bu kapsamda, turizmin çeşitlendirilmesi ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi önem taşımaktadır. Düzce’nin mevcut tarih, doğa ve kültür varlığını; doğa turizmi, sağlık turizmi, kış turizmi ve kültür turizmiyle bütünleştirerek turizm sektörünü geliştirme potansiyeli bulunmaktadır.

Bölgenin destinasyonları arasında ilk sıralarda olmayı hedefleyen ilimiz, kültür, sanat, inanç, gastronomi, günü birlik, kongre, gençlik, yayla, botanik, kuş gözlemciliği, avcılık, balıkçılık, trekking, tırmanma, bisiklet, rafting, kamp-karavan, motokros, doğa fotoğrafçılığı, yaz ve kış sporları, golf, termal, geleneksel el sanatları, sualtı dalma, yelken, binicilik, atıcılık, kürek, oryantiring, paintball, jeep safari, motor, mağara, gibi birçok alternatif turizm türünü gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Bölgemizde yaratılan cazibe ve sağlanan yeni destek ve teşviklerle yerli ve yabancı yatırımcıların önünü açmayı planlamaktadır.

Turizm, Uluslararası planda kültürel ve toplumsal iletişimi sağlayan ve bütünleştirici etkisi ile Dünya barışının korunmasına büyük katkı sağlamaktadır. Turizm sadece kültürel mirasın değil, doğal mirasının da geleceğe taşınmasına en büyük desteği vermektedir. 

imurel crohn imurel og feber imurel 05
© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.